Regały wysokiego składowania

regały wysokiego składowania

W branży regały wysokiego składowania są określane jako systemy regałowe o wysokości od 9m, które stanowią domyślną zabudowę magazynową. Charakteryzują się one ogromną pojemnością i wykorzystaniem przestrzeni aż do poziomu dachu.

Regały wysokiego składowania o bardzo wąskich przejściach mogą być obsługiwane przez wózki podnoszące, jak pokazano na odwrocie, lub przez wózki opuszczające, jak pokazano na ostatnim rysunku.

Zalety regałów wysokiego składowania

Regały wysokiego składowania o dużej pojemności do magazynów oferują całościowe rozwiązanie składowania w magazynie. Do jego zalet należą:

 • Rozszerzony poziom układania w stosy
 • Doskonały obrót magazynowy
 • Całkowicie elektroniczne sterowanie za pomocą systemu
 • Możliwość rozbudowy do wysokości 30′ z wykorzystaniem bezpiecznych regałów o wysokiej rentowności.
 • Łatwy dostęp na wszystkich poziomach pojemności
 • Ogromny limit
 • Możliwość składowania produktów poziomych i towarów długich
 • Duże wykorzystanie przestrzeni i pomieszczeń
 • Szybka pojemność i przemieszczanie towarów
 • Pomosty dostosowane do skomputeryzowanych i częściowo zautomatyzowanych
 • Łatwe wprowadzanie, zbieranie i rekonfiguracja
 • Szeroki zakres konfiguracji umożliwia dostosowanie układu do indywidualnych potrzeb użytkownika
 • Wysoka sprawność przy zmniejszonych wymaganiach co do wykształcenia.

Te dwa rodzaje wózków są zazwyczaj wózkami o stałej drodze lub o skoordynowanym rozwoju i są kierowane za pomocą szyn prowadzących lub za pomocą systemu kierowania przewodami.

Regały wysokiego składowania – do czego służą?

Ten system regałowy jest przeznaczony do bezbłędnego dopasowania do rozwoju magazynu oraz do pojemności regałów wysokiego składowania. Jego plan pozwala na lepsze wykorzystanie przestrzeni i zwiększenie limitu pojemności poprzez modernizację magazynu

Niezależnie od tego, czy region, w którym znajduje się Państwa regał jest mały czy duży, możemy dostosować się do Państwa wymagań dzięki naszej pomocy w zakresie regałów paletowych. Oprócz tego, oferujemy również rozwiązania „pod klucz”, co oznacza, że przedsięwzięcie może zostać przez nas wykonane od początku do końca i dostosowane do Państwa potrzeb.

Regały wysokiego składowania paletowe umożliwiają składowanie o dużej grubości, dzięki czemu palety są umieszczane w wyznaczonych ścieżkach na pochyłych rolkach grawitacyjnych. Paleta przednia stanowi płaszczyznę odbioru, a gdy zostanie pobrana, paleta znajdująca się za nią przesuwa się do przodu, aby odnowić płaszczyznę odbioru. Palety z ładunkiem są układane w stosy z przeciwległego przejścia.

Jak wybrać regały wysokiego składowania?

Wybierz regały wysokiego składowania o dużej pojemności do magazynu dla pojedynczych, niezależnych jednostek lub połączenie regałów wysokiego składowania do magazynu z dodatkowymi elementami w celu stworzenia bardziej rozbudowanego ciągu regałów stałych. Regały wysokiego składowania dostępne są w szerokim zakresie rozmiarów, dzięki czemu można dobrać odpowiedni rozmiar i liczbę półek, a następnie dodać znaczące elementy początkowe i dodatkowe, aby uzyskać idealną konfigurację.

Systemy regałowe są dostępne w wielu układach i mogą pomieścić produkty o zmiennych kształtach i rozmiarach. Można kupić solidne, lekkie i wszechstronne rozwiązania, w zależności od tego, co znajduje się w sklepie. Mogą one uzupełniać regały wysokiego składowania paletowe, zapewniając miejsca do składowania materiałów, które pracownicy zbierają ręcznie.

Wykorzystanie tego, co już zostało skonfigurowane, to właściwy sposób na szybkie wygrane. Zapobiegaj marnotrawstwu, dopasowując regały wysokiego składowania do rozmiarów jednostek tak dokładnie, jak to tylko możliwe. Zastanów się nad wysokością regałów. Wykorzystaj ostatnio dostępną przestrzeń dla każdego artykułu, aby określić poziom ponownego zamówienia lub częstotliwość uzupełniania. Rozważ, czy masowe układanie w stosy jest wyborem i oceń nowe aranżacje magazynowe, gdy tylko jest to wymagane.

Regały magazynowe wysokiego składowania – wymiary i definicja

Nowoczesne regały wysokiego składowania metalowe mogą pomóc w utrzymaniu koordynacji magazynu. Dzięki nim można zwiększyć ilość dodatkowego miejsca w magazynie, a także ułatwić śledzenie i odzyskiwanie zapasów. Można uzyskać regały wysokiego składowania przeznaczone do przechowywania najlżejszych, najmniejszych rzeczy, jak również rzeczy, które ważą wiele kilogramów.

Systemy regałów paletowych są jednym z najbardziej znanych rodzajów regałów pojemnościowych, ponieważ są one przystosowane, mogą obsługiwać ogromne i małe towary, a także są oszczędne. Istnieje również kilka unikalnych rodzajów regałów paletowych, a kierownik magazynu często korzysta z mieszanki tych regałów.

Pracownicy magazynu lub cyfrowe systemy transportowe przejmują kontrolę nad zbliżającymi się i aktywnymi produktami w wyznaczonych punktach transportu. Magazyny wysokiego składowania są określane mianem różnych stref. Istnieje strefa pojemności, w której produkty znajdują się bezpośrednio do odłożenia, strefa wstępna z obszarem wejściowym i pojemnościowym do przyjmowania towarów oraz strefa odzysku do przenoszenia towarów.

Wybór odpowiedniego regału magazynowego do magazynu może przyczynić się do rozwoju procesu pracy, zwiększenia dodatkowej przestrzeni, zmniejszenia uszkodzeń towarów oraz zwiększenia korzyści. W zależności od dostępnej powierzchni podłogi, rodzaju obsługiwanych materiałów i wymogu szybkiej dostępności, może się okazać, że jeden regał pojemnościowy jest bardziej uzasadniony niż inny.

W razie wątpliwości pomysł na pojemność jest sterowany elektronicznie. Towary są odkładane i wyjmowane za pomocą naturalnie sterowanych komputerów PC.